20.8.2022 Paramoravia Cup Zlín

23.08.2022

V sobotu 20.8.2022 se konal 2. ročník para-atletického mítinku a zároveň také 4. kolo Paramoravia Cupu ve Zlíně. Zúčastnili se závodníci také z Chorvatska, Maďarska a Slovenska. Za Zlín soutěžilo 6 para-atletů (Lenka, Míša, Anička, Laďa, Jarda a Přemek), kteří získali celkem 12 medailí a 4 osobní rekordy.

Přemek Liška vrhem koulí do dálky 9,01m získal 1. místo (62,74 bodů). Disk hodil 30,79m (63,17 bodů) a získal tak 2. místo.

Jarda Zapletal získal za vrh koulí 7,83m 3. místo (54,53 bodů). Disk mu dolétl do vzdálenosti 25,74m (52,81), čímž získal 3. místo a vytvořil si osobní rekord.

Laďa Konečný umístil disk do vzdálenosti 9,91 m (30,05 bodů) a získal 2. místo. V kouli si vytvořil osobní rekord a obsadil 3. místo vrhem 4,86m (41,12 bodů).

Lenka Morcinková oštěp hodila 7,17m (33,57 bodů), což stačilo na 3. místo. Koulí vrhla 3,74m (43,34 bodů) a získala 2. místo.

Míša Ehrenbergerová v obou disciplínách hodila osobní rekordy a 2. místa. V kouli vrhla 5,59m (51,52 bodů) a v disku se jí podařilo hodit 14,62m (45,25 bodů).

Anička Marcaníková opět nezklamala a v obou disciplínách získala 1. místo. Disk umístila do dálky 8,35m (65,80 bodů) a kouli vrhla 4,66m (65,63 bodů).

V průběhu mítinku byla uspořádána soutěž dětí v hodu kuželkou. Za AC Wozmeni Zlín vybojovala Sophie Erenbergerová 2. a Janča Marcaníková 3. místo.

Velké poděkování patří našemu Přemkovi za skvěle uspořádané závody. Díky patří také Janě z rádia Kiss za úžasné moderování a také všem partnerům a sponzorům. Nyní se budeme připravovat  na poslední 5. kolo Paramoravia Cupu v Olomouci, které se bude konat 4. září.