Závody a akce, kterých jsme se zúčastnili

I když náš tým vznikl nedávno, účastníme se českých i zahraničních závodů a dosahujeme medailových pozic.

V těchto dnech proběhl na Olomouckém stadionu 17. ročník tradičního mezinárodního para atletického mítinku s názvem Czech Open 2023, jehož součástí bylo také mistrovství České republiky juniorů. Mítinku se zúčastnilo celkem 155 závodníků z devíti zemí. Byly to: Irsko, Německo, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Rumunsko a Slovinsko a...

Banská Bystrica nás opět srdečně přivítala. Počasí bylo krásné, pořadatelé jako vždy příjemní. Závody byly se zahraniční účastí. Přijeli účastníci z Maďarské republiky a také Indové. Slovensko a Českou repudliku nemusíme představovat. Za náš tým byli: Anička, Jarda, Laďa, Přemek a Lenka.

I když to vypadalo, že v sobotu bude pršet, ráno se vyčasilo a ukázalo se i sluníčko, které pak svítilo celou sobotu. Ze závodníků se zúčastnily dvě Indky a také přijeli závodníci ze Slovenské republiky. Za náš klub soutěžilo všech šest para-atletů: Anička, Lenka, Míša, Laďa, Přemek a Jarda.

V neděli 2.7.2023 se konalo další kolo ligy Para Moravia Cupu, tentokrát v Novém Městě nad Metují. Zúčastnil se jeden maďarský závodník. Zlínské Wozmeny reprezentovali: Michaela, Lenka, Laďa a Přemek.

V úterý 27.6.2023 se v Ostravě uskutečnil prestižní závod Para Zlatá Tretra 2023. Za Wozmeny Zlín se zúčastnil Vladimír Konečný. Byla vyhlášena pouze první místa. První v disku byl Ladislav Čuchran ze Slovenska, držitel evropského rekordu a první v kouli Aleš Kisý paralympijský medailista. Vítězové dostali nádhernou Zlatou tretru, stejnou jako...

V sobotu 24.6.2023 jsme se zúčastnili dalších závodů Para Moravia Cupu tentokrát v Brně. Byla zastoupena Indie, Alžírsko, Maďarsko a také Slovensko. Náš tým reprezentovali Anička, Lenka, Laďa a Přemek.

Dne 9. a 10.6.2023 jsme se zúčastnili Mistrovství ČR v Ostravě se zahraniční účastí. Za Zlín bojovali Přemek, Jarda, Lenka, Míša, Anička. I když počasí nebylo nic moc, zabojovali jsme a úspěch se dostavil. 13 medailí, nové české rekordy jak osobní tak i české a také mistři ČR a International.

Na 1. máje se naše družstvo zúčastnilo I. kola Českého poháru ČATHS tentokrát v Olomouci. Počasí bylo nádherné, takže se nám parádně závodilo. Náš tým reprezentovali Anička, Lenka, Přemek a Jarda.

Do závodů 2. ročníku Paramoravia Cup se zapojila také Praha prvním závodem pořádaným v UNYP Areně. Celkem se zúčastnilo 35 paraatletů ze Slovenska a Česka. Za náš tým závodili Anička, Míša, Přemek a Jarda.

Letošní rok jsme zahájili v Ostravě na Mistrovství české republiky v paraatletice. Zúčastnili se borci z Polska, Slovenska a samozřejmě z České republiky. Za náš tým přijeli: Anička, Lenka, Přemysl, Jarda a Laďa.

Poslední mítink v letošním roce si AC Wozmeni Zlín v příjemné vánoční atmosféře naplno užili.Za AC Wozmeny závodili: Anička 1. místo, Jarda 1. místo. Olomoucký klub uspořádal pro děti soutěž v hodu kuželkou ,které se zúčastnila naše Janička a získala krásné 2.místo. Nechyběly ani tradiční vánoční koláčky od naší asistentky Renči. Těšíme se na brzké...

Včera se uskutečnila v Ostravě Pekelná koule, které se zúčastnilo 31 para-atletů. Za nás bojovali čtyři závodníci. Anička, Lenka, Přemek a Jarda.

V sobotu 8. 10. 2022 v Olomouci proběhlo závěrečné kolo Českého poháru Atletiky ČATHS 2022. Toto kolo ČP bylo náhradní za zrušené 4.6.2022. Za AC Wozmeni Zlín se účastnili Anička, Jarda a Laďa. Na závěr bylo vyhlášeno celkové pořadí za všechna kola ČP za rok 2022.

2.10.2022 jsme se zúčastnili 4. kola ČP, které se konalo v Praze. Závodníků nebylo mnoho. Za AC Wozmeni Zlín se zúčastnili jenom Anička Marcaníková a Laďa Konečný.

V neděli 18.9. závodili Wozmeni ze Zlína na soutěži Pardubice bez bariér. Zúčastnili se Jaroslav Zapletal, Vladimír Konečný, Anna Marcaníková, Michaela Ehrenbergerová. Celkem 4 sportovci a z toho 8 medailí (4x zlato, 1x stříbro, 3x bronz).

Dne 4.9.2022 jsme se zúčastnili závěrečného Para Moravia Cupu. Jednotlivé mítinky byly v Ostravě, Brně, Bánské Bystrici, Zlíně a Olomouci. Závodů se zúčastnilo celkem 21 žen a 59 mužů. Naši borci nakonec obsadili pěkná místa.

Dne 4.9.2022 jsme se zúčastnili posledního 5. kola Para Moravia Cupu v Olomouci, které bylo současně IV. kolem Českého poháru. Za AC Wozmeni Zlín nás reprezentovali Anička, Lenka, Míša, Laďa, Přemek a Jarda. Zabojovali a získali 7 medailí a 2 osobní rekordy.

V sobotu 20.8.2022 se konal 2. ročník para-atletického mítinku a zároveň také 4. kolo Para Moravia Cupu ve Zlíně. Zúčastnili se závodníci také z Chorvatska, Maďarska a Slovenska. Za Zlín soutěžilo 6 para-atletů (Lenka, Míša, Anička, Laďa, Jarda a Přemek), kteří získali celkem 12 medailí a 4 osobní rekordy.

Tentokrát jsme se vydali nádherným pohořím do sousední Slovenské republiky na Para Moravia Cup Handi Open do Bánské Bystrice. Zúčastnili se para-atleti z Maďarska, České republiky a Slovenska. Za náš tým bojovalo o medaile 6 závodníků - Anička, Míša, Léňa, Laďa, Přemek a Jarda. Dovezli celkem 9 medailí a 2 osobní rekordy.

"Tři mušketýři" ze Zlína - Přemek, Jarda a Laďa - se vydali v pátek do České Skalice, kde měli zajištěné ubytování. Na druhý den ráno se přesunuli na závody do Nového Města nad Metují. Nebylo sice moc teplo, ale i tak se pustili všichni s chutí do závodů.

Dalším místem konání Para Moravia Cupu byla Ostrava. Zúčastnili se reprezentanti Slovenska, Polska, Maďarska, Spojených arabských emirátů, Maroka a samozřejmě Česka. Soupeřů tedy bylo hodně. Bojovali ve dvou disciplínach. Za náš tým se zúčastnili všichni závodníci - Laďa, Přemek, Jarda, Staňa, Anička, Lenka a Míša.

Ve dnech 8. a 9. 7. 2022 proběhl tradiční Czech Open 2022 v Olomouci. Ve dvou dnech jsme poměřili síly i se zahraničními závodníky. Za AC Wozmeni Zlín se poprvé zúčastnila naše nová členka Míša Ehrenbergová. Dále to byli Anička, Lenka, Jarda, Přemek, Staňa a Laďa.

25.6.2022 jsme se sjeli do Brna na první ligové kolo Para Moravia Cupu. Zde se závody uskutečnily opět po delší době. Tentokrát se bojovalo O pohár primátorky města Brna. Za AC Wozmeni Zlín se zúčastnilo šest para-atletů: Anička, Leňa, Staňa, Přemek, Jarda a Laďa.

V úterý 31.5.2022 byli Wozmeni poměřit síly na prestižním závodu para Zlatá tretra v Ostravě. Za Zlín závodili Přemek Liška, Laďa Konečný a Anička Marcaníková. Doprovázela nás trenérka Verča Vráželová, která nás kvalitně rozcvičila na závod.

Poslední květnový týden vyrazila skupina Wozmenů ze Zlína do Švýcarského Nottwilu, kde se konalo World Para Athletics Grand Prix. Zúčastnili se para-atleti Anna Marcaníková, Lenka Morcinková, Přemysl Liška, Jaroslav Zapletal. Doprovázeli je asistenti Renata a Libor Marcaníkovi.