Květen plný závodů: Olomouc, Split, Nottwil

02.06.2019

Květen byl pro Wozmeny hodně nabitý. Po soustředění v Nymburku a zahájení sezóny v Pardubicích jsme byli poměřit síly na prvním kole Českého poháru v Olomouci. Poté odjela část výpravy na Croatia Open do Splitu a nakonec jsme se zúčastnili Grand Prix Nottwil ve Švýcarsku, kde proběhly mezinárodní klasifikace a závody.

12.5.2019 se konalo I. kolo Českého poháru v Olomouci, kde za náš klub závodili Vladimír Konečný, Lenka Morcinková, Stanislav Náčin, Přemysl Liška.

V kategorii muži se nejlépe umístil Přemek Liška s diskem výkonem 34,45 m a stačilo to na 9. místo. Standa Náčin se umístil na 13. místě výkonem v kouli 5,80 m. Laďa Konečný vrhl kouli 3,32 m a stačilo to na 20. místo.

V kategorii ženy se Lenka Morcinková umístila na 6. místě výkonem v kouli 3,36 m.

19.5.2019 proběhly závody Croatia Open v Chorvatském Splitu, kde závodili Lenka Morcinková a Přemysl Liška. Byly zde závodníci celkem ze 6ti zemí a konkurence byla veliká.

Lenka v oštěpu výkonem 7,11 m získala 9. místo a v kouli výkonem 3,70 m získala 5. místo.

Přemek oštěpem hodil 21,15 m a získal 6. místo. V kouli výkonem 8,79 m získal 4 .místo (o jeden centimetr mu uteklo 3. místo). Disk ve Splitu bohužel pro Přemka nebyl vyhlášený.

21.5.-26.5.2019 se konalo Grand Prix Nottwil ve Švýcarsku, kde závodili Přemysl Liška, Stanislav Náčin, Lenka Morcinková a Vladimír Konečný.

Ve středu 22.5. v rámci GP proběhla mezinárodní klasifikace. Lence zůstala kategorie F34. Standa získal kategorii F53 a Laďa má kategorii F33.

Lenka v oštěpu výkonem 6,70 m získala 2.  místo a v kouli výkonem 3,23 m taktéž 2. místo.

Přemek vrhl kouli 8,37 m a získal 5. místo, oštěpem hodil 21,80 m a získal 5. místo a v disku výkonem 33,62 m vybojoval 3. místo.

Standa v kouli výkonem 5,59 m získal 4. místo a v oštepu získal 4. místo výkonem 11,82 m.

Laďa vrhl kouli 3,46 m a získal 5.místo, v disku výkonem 6,09 m vybojoval 6. místo.

Květnové závody byly pro Wozmeny vydařené a sezóna pokračuje v plném proudu. V červnu nás čeká Zlatá tretra v Ostravě, a II. kolo ČP v Novém Městě nad Metují. Do té doby vyladíme formu a věříme, že se výkony budou stále zlepšovat.