Květen plný závodů: Olomouc, Split, Nottwil

02.06.2019

Květen byl pro Wozmeny hodně nabitý. Po soustředění v Nymburku a zahájení sezóny v Pardubicích, jsme byli poměřit síly na prvním kole Českého poháru v Olomouci. Poté odjela část výpravy na Croatia Open do Splitu a nakonec jsme se zúčastnili Grand Prix Nottwil ve Švýcarsku, kde proběhly mezinárodní klasifikace a závody.

12.5.2019 se konalo 1.kolo Českého poháru v Olomouci, kde za náš klub závodili Vladimír Konečný, Lenka Morcinková, Stanislav Náčin, Přemysl Liška.

V kategorii muži se nejlépe umístil Přemek Liška s diskem výkonem 34,45m a stačilo to na 9.místo. Standa Náčin se umístil na 13.místě výkonem v kouli 5,80m. Laďa Konečný vrhl kouli 3,32m a stačilo to na 20.místo.

V kategorii ženy se Lenka Morcinková umístila na 6.místě výkonem v kouli 3,36m.

19.5.2019 proběhly závody Croatia Open v Chorvatském Splitu, kde závodili Lenka Morcinková a Přemysl Liška. Byly zde závodníci celkem ze 6ti zemí a konkurence byla veliká.

Lenka v oštěpu výkonem 7,11m získala 9.místo a v kouli výkonem 3,70m získala 5.místo.

Přemek oštěpem hodil 21,15m a získal 6.místo a v kouli výkonem 8,79m získal 4.místo (o jeden centimetr mu uteklo 3.místo). Disk ve Splitu bohužel pro Přemka nebyl vyhlášený.

21.5.-26.5.2019 se konalo Grand Prix Nottwil ve Švýcarsku, kde závodili Přemysl Liška, Stanislav Náčin, Lenka Morcinková a Vladimír Konečný.

Ve středu 22.5. v rámci GP proběhla mezinárodní klasifikace. Lence zůstala kategorie F34. Standa získal kategorii F53 a Laďa má kategorii F33.

Lenka v oštěpu výkonem 6,70m získala 2.místo a v kouli výkonem 3,23m taktéž 2.místo.

Přemek vrhl kouli 8,37m a získal 5.místo, oštěpem hodil 21,80m a získal 5.místo a v disku výkonem 33,62m vybojoval 3.místo.

Standa v kouli výkonem 5,59m získal 4.místo a v oštepu získal 4.místo výkonem 11,82m.

Laďa vrhl kouli 3,46m a získal 5.místo a v disku výkonem 6,09m vybojoval 6.místo.

Květnové závody byly pro Wozmeny vydařené a sezóna pokračuje v plném proudu. V červnu nás čeká Zlatá tretra v Ostravě, a 2.kolo ČP v Novém Městě nad Metují. Do té doby vyladíme formu a věříme, že se výkony budou stále zlepšovat.