Mistrovství ČR - Czech Open Olomouc

21.08.2020

V pátek a sobotu se Wozmeni ze Zlína zúčastnili Mistrovství České republiky - Czech Open v Olomouci. Atleti přijeli v kompletní sestavě: Anna Marcaníková, Lenka Morcinková, Přemysl Liška, Stanislav Náčin, Vladimír Konečný, Jaroslav Zapletal. Výsledková bilance je opět na výbornou: 10 medailí, 2x zlato, 7x stříbro, 1x bronz, dále jeden český rekord a 4 osobní rekordy.

Přemek Liška kategorie F57 v kouli výkonem 8,01m 1.místo a mistr republiky, v oštěpu výkonem 20,97m získal 2.místo za Atletem ze Slovenska, takže taktéž mistr republiky, v disku 29,73m, 2.místo (vicemistr).

Standa Náčin kategorie F53 v kouli výkonem 6,05m získal 2.místo - vicemistr republiky, v disku výkonem 17,23m taktéž 2.místo a vicemistr republiky. V oštěpu výkonem 13,18m získal 3.místo, za slovenským kolegou, takže i v oštěpu vicemistr.

Laďa Konečný kategorie F33 v kouli výkonem 4,38m získal 3.místo a zároveň vylepšil svůj osobní rekord. V disku výkonem 9,78m získal 5. místo a opět vylepšil osobní rekord, v oštěpu ďábelským výkonem 6,66m získal 4.místo.

Jarda Zapletal kategorie F57 v kouli výkonem 7,20m získal 2.místo a stal se vicemistr republiky. V disku výkonem 17,23m získal 4.místo, v oštěpu výkonem 14,25m získal taktéž 4.místo.

Anička Marcaníková kategorie F33 v kouli výkonem 4,42m získala 1.místo a zároveň vylepšila český rekord plus osobní rekord, tímto výkonem se stala mistryní republiky. V disku výkonem 7,61m získala 2.místo - vicemistryně republiky.

Leni Morcinková kategorie F34 v oštěpu výkonem 7,67m získala 2.místo a stala se vicemistryní republiky. V kouli výkonem 3,44m získala 4.místo.

Závody byly bezvadně zorganizované a i přes menší zahraniční účast než v minulých letech zde byla kvalitní konkurence.

Pilně trénujeme a připravujeme se na další prestižní závod, tentokrát na Zlatou tretru v Ostravě, která se koná 7.9.