Závody a akce, kterých jsme se zúčastnili

I když náš tým vznikl nedávno, účastníme se českých i zahraničních závodů a dosahujeme medailových pozic.

V neděli 4. října jsme se zúčastnili posledního kola Českého poháru. Počasí v Čechách se umoudřilo, takže jsme prožili krásný slunečný den. Účast byla stoprocentní, závodilo všech 6 sportovců. A opět jsme odvezli medaile, tentokrát 3 a vylepšili také osobní rekordy.

V sobotu jsme se zúčastnili IV. kola českého poháru v para-atletice v Olomouci. Za Wozmeny Zlín závodila kompletní šestice sportovců: Standa, Přemek, Laďa, Jarda, Anička, Lenka. I přes deštivé počasí byly výsledky na úrovni a odvážíme celkem 6 medailí.

Víkend plný závodů jsme zahájili v sobotu v Novém Městě nad Metují, kde se konalo III. kolo Českého poháru a kvalitní formu jsme potvrdili i v nedělním sankcionovaném závodu Pardubice bez bariér open 2020. Za Wozmeny Zlín se zúčastnilo všech 6 para-atletů (Standa, Přemek, Jarda, Laďa, Anička, Leni).

Zlatá tretra je prestižní závod a zúčastnili se všichni para-atleti ze Zlína (Anička, Lenka, Standa, Přemek, Laďa, Jarda).

V pátek a sobotu se Wozmeni ze Zlína zúčastnili Mistrovství České republiky - Czech Open v Olomouci. Atleti přijeli v kompletní sestavě: Anna Marcaníková, Lenka Morcinková, Přemysl Liška, Stanislav Náčin, Vladimír Konečný, Jaroslav Zapletal. Výsledková bilance je opět na výbornou: 10 medailí, 2x zlato, 7x stříbro, 1x bronz, dále jeden český rekord...

V sobotu para-atleti ze Zlína závodili na druhém ročníku Ostrava Cupu. Výkony sportovců byli opět na výbornou. Celkem 4 medaile, 4 osobní rekordy a 1 český rekord.

V sobotu 8.8.2020 atleti z klubu AC Wozmeni Zlín vzorně reprezentovali na Velké ceně města Pardubice. Sešlo se zde přes 100 závodníků a za náš klub jsme byli kompletní: Přemysl Liška, Stanislav Náčin, Vladimír Konečný, Jaroslav Zapletal, Anna Marcaníková Lenka Morcinková. Bilance mluví za vše. 6 závodníků 8 medailí, 1 osobní rekord.

V minulém týdnu atleti z klubu AC Wozmeni Zlín pilovali techniku na závody ve sportovním centru v Nymburku. Zúčastnili se reprezentanti Anička, Lenka, Přemek, zkušený sportovec Laďa a nadějný nováček Jarda. Se sportovci byl i realizační tým Renata, Libor, Maruška jako asistenti a nedílnou součástí týmu naše trenérka Lenka.

Na podzim minulého roku se přes aplikaci "Pomáhej Pohybem" od nadace ČEZ vybralo krásných 42 600Kč na podporu hendikepovaných sportovců z klubu AC Wozmeni Zlín.

V neděli 14.6. jsme se zúčastnili II. kola Českého poháru v Olomouci. Za Wozmeny Zlín závodili Anička Marcaníková, Lenka Morcinková, Přemek Liška, Vladimír Konečný.

V neděli se Wozmeni zúčastnili prvního kola Českého poháru v para-atletice v Olomouci. Počasí bylo deštivé, ale i tak jsme vybojovali 4 medaile.

V neděli 13.10.2019 proběhl v Ostravě závod handicapovaných sportovců v atletice. Za Wozmeny Zlín závodili Anička, Laďa, Standa.

V neděli jsme poměřili síly na závodech Pardubice Bez Bariér Open. Počasí vyšlo na výbornou a přijelo opravdu hodně závodníků. Za náš klub závodili všichni: Standa, Přemek, Laďa, Lenka, Anička.

20.9.2019 Proběhl mezinárodní závod v Polském městě Sieradz, kde za náš klub závodil Standa Náčin.

V neděli 15.9. v Srbsku proběhl mezinárodní závod v para atletice. Za náš klub vzorně reprezentoval Stanislav Náčin. I přes velké horko dopadly výsledky na výbornou.

Včera ve Vlašimi proběhl 1. ročník Podblanické tretry. Za Wozmeny Zlín se zúčastnil Vladimír Konečný, který zabojoval a předvedl krásný výsledek. V hodu diskem výkonem 8,90 m se umístil na druhém místě a zároveň si hodil osobní rekord. Gratulujeme ke stříbrné medaili.

V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodního atletického mítinku v německém Freitalu. Za AC Wozmeni Zlín závodili všichni handicapovaní atleti: Přemek, Standa, Laďa, Anička, Lenka. Tento 8. ročník byl spíše Česko Arabský závod. Češi a atleti ze Spojených Arabských Emirátů měli nejpočetnější účast. Po ranním dešti se počasí umoudřilo a závody proběhli...

O víkendu jsme opět po roce zavítali do Bánské Bystrice, kde se konal již 3.ročník závodu Handi Open. Náš klub byl tentokrát kompletní a závodili Standa, Přemek, Laďa, Lenka, Anička. Počasí nám moc nepřálo a pršelo prakticky po celý čas závodu, ale to nás neodradilo a padly i osobní rekordy a byly to doslova medailové žně.

O víkendu jsme se vydali do Krakova poměřit síly s polskými sousedy. Za Wozmeny závodili Přemysl Liška, Lenka Morcinková, Anna Marcaníková, Vladimír Konečný. Našim atletům se dařilo a padlo spousta osobních rekordů.

V neděli 23.6.2019 jsme vyrazili poměřit síly do Nového Města nad Metují, kde se konalo 2. kolo Českého poháru. Za Wozmeny Zlín závodili Anna Marcaníková, Vladimír Konečný, Lenka Morcinková a Přemysl Liška.

Včera 19,6. jsme se zúčastnili prestižního závodu Zlatá tretra v Ostravě. Za náš klub závodili Vladimír Konečný, Přemysl Liška a Lenka Morcinková.

Květen byl pro Wozmeny hodně nabitý. Po soustředění v Nymburku a zahájení sezóny v Pardubicích jsme byli poměřit síly na prvním kole Českého poháru v Olomouci. Poté odjela část výpravy na Croatia Open do Splitu a nakonec jsme se zúčastnili Grand Prix Nottwil ve Švýcarsku, kde proběhly mezinárodní klasifikace a závody.

Před závody jsme se zúčastnili atletického soustředění v Nymburku, kde jsme potrénovali techniku hodu a vrhu. V neděli jsme přejeli do Pardubic na atletické závody s největší účastí závodníku v ČR. Za náš klub závodili Vladimír Konečný, Přemek Liška, Lenka Morcinková, Anna Marcaníková.